Prezentujemy Mikroprocesorowy Regulator Mocy i Czasu Zgrzewania dla zgrzewarek jednopunktowych wersja standard (w skrócie MRMiCZ1P standard), w wersji bez obudowy, przeznaczony do montażu w szafie sterowniczej z automatyką przemysłową. Urządzenie służy do zasilania transformatora w zgrzewarce jednopunktowej bądź może być stosowane w automatycznych liniach zgrzewalniczych z jednym transformatorem.
Układ sterowania sprzęgłem i hamulcem z forsowaniem i rozmagnesowywaniem
Wiele maszyn przemysłowych, jak na przykład ciągarki, posiada elektrosprzęgła z elektrohamulcami. Niejednokrotnie urządzenia te służą do zesprzęglania z napędem głównym nadążnej piły bądź gilotyny na czas trwania cięcia. Ważne jest to, aby sprzęgło załączało bardzo szybko i w powtarzalnym czasie, gdyż od tego zależy, czy uzyskiwane odcinki uciętego materiału będą miały równą długość. Aby zapewnić szybkie i powtarzalne załączanie elektrosprzęgła, stosuje się układy elektroniczne z funkcją forsowania. Z kolei funkcja rozmagnesowywania powoduje, że sprzęgło rozłącza w krótszym czasie.
Mikroprocesorowy Regulator Mocy i Czasu Zgrzewania 3. generacji dla zgrzewarek wielopunktowych
Stworzyliśmy Mikroprocesorowy Regulator Mocy i Czasu Zgrzewania 3. generacji dla zgrzewarek wielopunktowych, w skrócie MRMiCZ3g. Sterownik jest przeznaczony do zasilania transformatorów zgrzewalniczych w zgrzewarce wielopunktowej.
Mikroprocesorowy Regulator Mocy i Czasu Zgrzewania dla zgrzewarek jednopunktowych wersja standard
Opracowaliśmy Mikroprocesorowy Regulator Mocy i Czasu Zgrzewania dla zgrzewarek jednopunktowych wersja standard, w skrócie MRMiCZ1P standard. Sterownik jest przeznaczony do zasilania transformatora zgrzewalniczego w zgrzewarce jednopunktowej, w której docisk elektrod realizowany jest przy użyciu siły mięśni operatora.
Układ sterowania elektrosprzęgłem z forsowaniem
W wielu maszynach przemysłowych spotyka się elektrosprzęgła, za pomocą których załączane są różnego rodzaju mechanizmy. Od szybkości działania i powtarzalnego czasu reakcji elektrosprzęgła zależy precyzja otrzymywanych wyrobów. Aby uzyskać szybkie załączanie elektrosprzęgła, stosuje się specjalne układy elektroniczne z forsowaniem.
Tyrystory – metody diagnostyki i zabezpieczenia
Powszechne stosowanie wysokoprądowych tyrystorów w urządzeniach przemysłowych powoduje, że elektrycy i automatycy, zatrudnieni w działach utrzymania ruchu, wcześniej czy później mogą stanąć przed koniecznością ich diagnostyki. W artykule tym opisano nieskomplikowaną metodę służącą do sprawdzenia, czy dany tyrystor jest sprawny, czy też uległ uszkodzeniu. Aby dokonać badania, wystarczy posiadać multimetr cyfrowy oraz baterię 9 V. Przedstawiono również zalecenia dotyczące właściwego zabezpieczania tyrystorów przed uszkodzeniem.
Diagnostyka zgrzewarek liniowych
Zgrzewarki liniowe wykorzystywane są do produkcji takich elementów, jak na przykład kanały wentylacyjne i klimatyzacyjne, puszki, kompensatory mieszkowe itp. Od jakości uzyskiwanych połączeń zgrzewanych zależy jakość finalnego produktu. Niekiedy zdarza się, że z jakichś przyczyn zgrzewarka liniowa odmawia posłuszeństwa bądź jakość zgrzewania ulega pogorszeniu. Wówczas bywa, że jesteśmy proszeni o dokonanie diagnostyki wadliwie działającego urządzenia. Dzięki doświadczeniu w branży zgrzewalniczej oraz specjalistycznemu oprzyrządowaniu pomiarowemu, jesteśmy w stanie odpowiedzieć na pytanie, co jest przyczyną problemu.
Układy napędowe prądu przemiennego z falownikami
Układy napędowe prądu przemiennego z falownikami silników prądu przemiennego są chętnie stosowane ze względu na niewygórowaną cenę, prostą budowę oraz małą awaryjność. Ponadto silniki tego typu mogą pracować w trudnych warunkach bez konieczności dokonywania przeglądów okresowych.
Filtry przepięciowe i transformatory impulsowe do bloków tyrystorowych
Stworzyliśmy płytki elektroniczne filtrów przepięciowych niezbędnych do zabezpieczenia bloków tyrystorowych oraz płytki elektroniczne transformatorów impulsowych wykorzystywane do sterowania bloków tyrystorowych. Układy te są wysoce skuteczne i bardzo wytrzymałe.
MRMiCZ1P w zgrzewarce wielopunktowej
Stworzyliśmy Mikroprocesorowy Regulator Mocy i Czasu Zgrzewania dla zgrzewarek jednopunktowych wersja standard – w skrócie MRMiCZ1P standard. Mimo tego, że urządzenie zostało zaprojektowane z myślą o zgrzewarkach jednopunktowych, to okazuje się, że świetnie spisuje się także w zgrzewarkach wielopunktowych.