Відгуки в текстовій версії
GALWANIZERNIA KARAT
Szanowni Państwo,
W 2008 roku Panowie Wojciech i Sebastian Pawlak stworzyli, zainstalowali i uruchomili w naszej galwanizerni komputerowy system automatycznego sterowania dwoma wózkami bębnowej linii galwanizerskiej składającej się z trzydziestu wanien.
Funkcjonalność komputerowego systemu sterowania wózkami:
• automatyczne prowadzenie bębnów między wannami,
• precyzyjne utrzymywanie założonych parametrów technologicznych,
• wizualizacja stanu procesu i zawartości wanien,
• informacja statystyczna pozwalająca określić wydajność,
• nieskomplikowana obsługa; menu w języku polskim; komunikaty głosowe w języku polskim.
System sterowania został wykonany w korzystnej cenie. Stworzone oprogramowanie komputera działa poprawnie. Wdrożone rozwiązanie zoptymalizowało wydajność produkcji w zakładzie oraz pozwala utrzymywać założone parametry technologiczne. Automatyczne sterowanie pozwoliło ograniczyć liczbę pracowników potrzebnych do obsługi linii. Dzięki systemowi komputerowemu, w jednym czasie na linii może znajdować się wiele bębnów, przy czym każdy z nich może być prowadzony według innego cyklogramu (programu technologicznego). Dzięki takiemu rozwiązaniu istnieje możliwość optymalnej produkcji krótkich serii, bez potrzeby opróżniania linii z bębnów jednego programu technologicznego, przed rozpoczęciem produkcji zgodnie z innym programem technologicznym.
Podczas pobytów w naszej galwanizerni, Panowie Wojciech i Sebastian Pawlak chętnie dzielili się wiedzą techniczną. Bardzo dobrze wspominamy współpracę.
Z poważaniem,
Waldemar Greliak
CARBOMET
Panowie Wojciech i Sebastian Pawlak wykonali w naszym zakładzie następujące prace oraz zbudowali następujące urządzenia:
- rok 2008: budowa, instalacja i uruchomienie Mikroprocesorowego Regulatora Mocy i Czasu Zgrzewania z sześcioma modułami tyrystorowymi
- rok 2009: budowa, instalacja i uruchomienie, współpracującego ze sterowaniem komputerowym zgrzewarki wielopunktowej, układu opartego o falownik do płynnej regulacji prędkości bramy
- rok 2009: budowa, instalacja i uruchomienie dwóch Mikroprocesorowych Regulatorów Mocy i Czasu Zgrzewania z trzema modułami tyrystorowymi każdy
- rok 2009: budowa, instalacja i uruchomienie Mikroprocesorowego Regulatora Mocy i Czasu Zgrzewania z sześcioma modułami tyrystorowymi
- rok 2010: budowa, instalacja i uruchomienie dwóch Mikroprocesorowych Regulatorów Mocy i Czasu Zgrzewania z trzema modułami tyrystorowymi każdy
- rok 2011: budowa, instalacja i uruchomienie dwóch Mikroprocesorowych Regulatorów Mocy i Czasu Zgrzewania z sześcioma modułami tyrystorowymi każdy
Nasza współpraca zawsze przebiegała bez problemów, w miłej atmosferze. Wszystkie zbudowane urządzenia pracują bezawaryjnie. Wdrożenie Mikroprocesorowych Regulatorów Mocy i Czasu Zgrzewania przyczyniło się do wyeliminowania uprzednio występujących awarii układów zasilania transformatorów zgrzewalniczych zgrzewarek wielopunktowych w naszym zakładzie.
Z wyrazami szacunku
mgr inż. Krzysztof Nagadowski
wiceprezes zarządu
WEMET Sp.c.
Panowie Wojciech Pawlak i Sebastian Pawlak współpracują z naszą firmą od wielu lat. Przebieg tej współpracy przedstawia się następująco:
inż. Wojciech Pawlak
• inż. Wojciech Pawlak, współpracując z firmą Wemet od ponad 20 lat, stworzył regulatory mocy i czasu zgrzewania do kilkudziesięciu zgrzewarek wielopunktowych.
inż. Wojciech Pawlak i mgr inż. Sebastian Pawlak
• w 2002 roku opracowali i od tego czasu uruchomili kilkadziesiąt układów sterowania z komputerem do wielopunktowych zgrzewarek firmy Wemet,
• w 2004 roku opracowali i od tego czasu uruchomili kilkadziesiąt mikroprocesorowych regulatorów mocy i czasu zgrzewania do wielopunktowych zgrzewarek firmy Wemet,
• opracowali najnowszą wersję systemu sterowania z panelem operatorskim, sterownikiem programowalnym i serwonapędem,
• wykonali liczne mikroprocesorowe regulatory mocy i czasu zgrzewania do zgrzewarek jednopunktowych firmy Wemet.
Nasza współpraca zawsze przebiegała w dobrej atmosferze sprzyjającej powstaniu dużej liczby zgrzewarek wielopunktowych wyposażonych w nowoczesne układy sterowania oraz regulatory mocy i czasu zgrzewania. Panowie Wojciech i Sebastian Pawlak dali się poznać jako fachowcy. Stworzone przez nich układy i systemy sterowania odznaczają się konkurencyjną ceną, wysoką niezawodnością oraz nowoczesnością (wykorzystanie komputerów, paneli operatorskich, sterowników programowalnych, sieci przemysłowych, serwonapędów, mikrokontrolerów, autorskiego oprogramowania). Zawsze możemy liczyć na kompetentne doradztwo techniczne.
Miło nam wystawić niniejszy list referencyjny Panom Wojciechowi oraz Sebastianowi Pawlakowi. Stanowią oni zespół rzetelnych specjalistów w takich dziedzinach, jak automatyka przemysłowa, elektronika, energoelektronika, informatyka, programowanie (komputerów, mikrokontrolerów, sterowników programowalnych, paneli operatorskich, serwonapędów programowalnych).
Wemet Sp.c.
12 grudnia 2012 roku, Gostyń
PROMAR S.A.
Panowie Wojciech Pawlak oraz Sebastian Pawlak z Warszawy zbudowali, dostarczyli, zamontowali oraz uruchomili w 2011 roku w naszej firmie system automatycznego sterowania ciągarką 50T do produkcji prętów ciągnionych. Przedsięwzięcie polegało na stworzeniu kompleksowego systemu automatycznego sterowania, opartego o sterowniki programowalne PLC. Obecnie ciągarka może być obsługiwana przez jednego operatora, którego rola ogranicza się do rozładunku paczki prętów na transporterze załadowczym, a następnie do nadzoru procesu produkcji.
Zakres wykonanych prac:
- projekt układu automatycznego sterowania,
- opracowanie algorytmu sterowania i zaprogramowanie dwóch sterowników PLC,
- poprowadzenie okablowania obwodu sterowania i obwodu siłowego (ponad 700mb kabli),
- instalacja kilkudziesięciu indukcyjnych czujników zbliżeniowych,
- wykonanie i instalacja skrzynek przyłączeniowych,
- wykonanie dwóch pulpitów sterowniczych,
- wykonanie układu elektrycznego i elektronicznego dwóch szaf sterowniczych,
- wykonanie przekształtnika tyrystorowego napędu silnika elektrycznego 250kW prądu stałego ciągnącego wózek (układ posiada płynną regulację prędkości oraz układ wzbudzenia zależnego),
- wykonanie przekształtnika tyrystorowego napędu silnika elektrycznego prądu stałego powrotu wózka,
- uruchomienie systemu sterowania,
- opracowanie kompletnej dokumentacji techniczno-ruchowej,
- przeszkolenie operatorów ciągarki w zakresie obsługi systemu sterowania.
Zainstalowany system sterowania zapewnił odpowiednią wydajność produkcji ciągarki. Wszystkie zbudowane urządzenia działają prawidłowo i dotąd nie uległy awarii. Współpraca przy tworzeniu systemu sterowania ciągarką przebiegła bez przeszkód.
Mariusz Jędrzej Święs
Prezes firmy
Tadeusz Kubiak
Dział Utrzymania Ruchu
ZAKŁADY METALOWE SIWEK
Firma Zakłady Metalowe „Siwek” z siedzibą w Biestrzykowie poświadcza, że Panowie Wojciech i Sebastian Pawlak z Warszawy wykonali w naszym zakładzie następujące prace:
• rok 2010: budowa, instalacja i uruchomienie Mikroprocesorowego Regulatora Mocy i Czasu Zgrzewania z sześcioma modułami tyrystorowymi,
• rok 2010: budowa, instalacja i uruchomienie układu sterowania podajnikiem prętów podłużnych, opartego o sterownik programowalny, w zgrzewarce wielopunktowej.
Dostarczone urządzenia pracują poprawnie i spełniają swoje zadanie. Warto zauważyć, że Mikroprocesorowy Regulator Mocy i Czasu Zgrzewania posiada tryb zgrzewania kolejnościowy-pojedynczy, nie oferowany w urządzeniach konkurencji.
Panowie Wojciech i Sebastian Pawlak są fachowcami godnymi zaufania, których możemy polecić innym kontrahentom.
Z wyrazami szacunku
Maciej Siwek
CORDIA PLUS
Szanowni Państwo,
Cordia Plus z Andrychowa jest producentem frontów aluminiowych i systemów meblowych. W naszej firmie duży nacisk kładziemy na jakość wytwarzanych produktów. Bardzo ważna jest dla nas także estetyka (współpracujemy z Akademią Sztuk Pięknych w Krakowie oraz z czołowymi polskimi, włoskimi i niemieckimi projektantami).
W 2012 roku w naszym zakładzie uruchomiono nowoczesną linię galwaniczną służącą do wytwarzania powłok na kształtownikach aluminiowych. Panowie Wojciech i Sebastian Pawlak z Warszawy zbudowali, dostarczyli i uruchomili stabilizowany impulsowy prostownik galwaniczny z tranzystorami IGBT służący do elektrobarwienia aluminium. Urządzenie pracuje bezawaryjnie, a jego obsługa jest intuicyjna. Sterownik mikroprocesorowy umożliwia stworzenie różnorodnych programów dla poszczególnych kolorów powłok stosowanych w naszych wyrobach. Prostownik precyzyjnie utrzymuje ustawione parametry technologiczne, co przekłada się na uzyskiwanie odpowiednich barw powłok, zgodnie z naszymi rygorystycznymi wymaganiami dotyczącymi jakości.
Panowie Wojciech i Sebastian Pawlak dali się poznać jako fachowcy w swojej dziedzinie. W trakcie wizyty w naszej firmie dzielili się wiedzą, doradzili w różnych kwestiach technicznych, niezwiązanych tylko i wyłącznie z instalowanym prostownikiem.
Firma Cordia Plus rekomenduje Panów Wojciecha i Sebastiana Pawlaka z Warszawy, jako rzetelnych i kompetentnych specjalistów w zakresie prostowników galwanicznych.
UR – TEX
W 2010 roku Panowie Wojciech i Sebastian Pawlak dokonali w naszej firmie uruchomienia wielowrzecionowej wiertarki Multifor 22 firmy Posalux, przeznaczonej do wiercenia otworów w płytkach drukowanych. Urządzenie wymagało naprawy płytek elektronicznych komputera sterującego oraz układu falownika napędu elektrycznego wrzecion. Ponadto dokonano podłączenia komputera PC i konfiguracji oprogramowania, za pośrednictwem którego możliwe jest wczytywanie programów wiertarskich do komputera wiertarki, z pominięciem czytnika taśm perforowanych. Został także wgrany do pamięci i skonfigurowany system operacyjny komputera wiertarki. Powstała również skrócona instrukcja obsługi w języku polskim obejmująca między innymi: podanie znaczenia często występujących błędów, opis postępowania w przypadku wymazania systemu operacyjnego z pamięci, eksport tabeli wierteł, uruchamianie programu wiertarskiego, wczytywanie programu z DNC, zmianę formatu współrzędnych, definiowanie parametrów wierteł, znaczenie niektórych komend używanych w programach wiertarskich. Uruchomiona wiertarka pracuje poprawnie i spełnia swoje zadanie.
Ponadto Pan Wojciech Pawlak współpracuje z naszą firmą od wielu lat, dokonując napraw układów elektronicznych wiertarek wielowrzecionowych Excelon. Pan Pawlak jest specjalistą w dziedzinie elektroniki, co pozwala mu sprawnie zdiagnozować miejsce awarii, usunąć uszkodzone elementy i przylutować nowe. Dzięki temu naprawa jest szybsza i tańsza niż w przypadku skorzystania z usług serwisu producenta wiertarek, który ogranicza się do wymiany całych płyt elektroniki, co wiąże się z dużym kosztem i długim czasem oczekiwania na nowe podzespoły.
Panowie Wojciech i Sebastian Pawlak są fachowcami godnymi zaufania, których możemy polecić innym kontrahentom.
Z poważaniem,
Zbigniew Urbański
PAKMET s.c. D. A. A. FILIPCZAK
Panowie Wojciech Pawlak i Sebastian Pawlak przeprowadzili udaną modernizację zgrzewarki liniowej wchodzącej w skład jednej z linii produkcyjnych w naszej fabryce. Maszyna ta służy do wielkoseryjnej produkcji opakowań metalowych (puszek i wiaderek).
W ramach modernizacji układu zasilania transformatora zgrzewalniczego zgrzewarki wykonano:
• układ tyrystorowy obwodu siłowego;
• Mikroprocesorowy Regulator Mocy i Czasu Zgrzewania (przystosowany do pracy ze zgrzewarkami liniowymi, umożliwiający ustawienie różnych prądów w poszczególnych fazach zgrzewania szwu puszki).
Od momentu uruchomienia nowej instalacji w 2009 roku, wszystkie zmodernizowane i zbudowane
urządzenia działają bezawaryjnie. W stosunku do starego układu analogowego, nowy regulator precyzyjne
utrzymuje ustawione parametry mocy i czasów zgrzewania, co przekłada się na uzyskiwanie pewnego i
powtarzalnego zgrzewu.
Modernizacja została przeprowadzona w korzystnej dla nas cenie oraz zakończyła się w wyznaczonym
terminie. Współpraca przebiegała w dobrej atmosferze. Rekomendujemy Panów Wojciecha i Sebastiana
Pawlaka jako kompetentnych specjalistów w zakresie automatyki przemysłowej oraz układów zasilania
transformatorów zgrzewalniczych zgrzewarek.
Z poważaniem,
Artur Filipczak
dyrektor techniczny